ZerafEt Restaurant - Lezzet Elçisi <script async='async' crossorigin='anonymous' src='https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-1500064663966349'></script>

ZerafEt Restaurant

PaylaşKadir İnanır, Türker İnanoğlu, Mehmet Barlas ve Hıncal Uluç gibi damağına düşkün büyüklerimizin sıkça ziyaret ettiği ZerafEt Restaurant’ı bir de biz ziyaret edelim dedik ve bir pazar günü akşam yemeğine yola koyulduk. ZerafEt, Akmerkez’in Ulus’a bakan kapısının hemen karşısında bulunuyor. İçeri girer girmez ilgilenmeye başlıyorlar ve masadan kalkana kadar da ilgi eksik olmuyor. Bu restaurantı Güneydoğu yemekleri yapan bir yer olarak biliyordum oysa dekorları çok moderndi. Burası bir İtalyan restaurantı gibi batı konseptinde, fakat doğu yemekleri yapan bir mekan.Yerimize oturuyoruz, Adana Kebab ve Tavuk Kanat siparişi veriyoruz.
Ortaya hemen puf ekmek ve Tulum peyniri, (tereyağının olmaması beni şaşırttı.) çiğ köfte ve salata geliyor.

Çiğ köftesi orta acılı ve çok lezzetliydi.


Adana Kebab; yanında soğanlı salatası ve lavaşıyla geldi. Tadını beğendim ancak beklediğim kadar acı değildi. Kebabın yanında getirilen soğanlı salatayı beğendim. Eti kaliteli, ağızda dağılır ve lezizdi.


Tavuk Kanatları; 7 parça geliyor, yanında közlenmiş domates ve biber de var. Kanatların boyu ideal, ufak bu doymam diye düşünmeyin ziyadesiyle doyuruyor. İyi pişirilmiş.

Bu seferlik tatlıya yerimiz kalmamıştı, puf ekmek ve peynir olayını biraz abartmışız.

Yemeğin sonunda fıstıklı lokumla köpüklü bir Türk kahvesi de  ikram ettiler.


Fiyatları, lokasyonu göz önüne aldığınız zaman uygun .*

Lavaboda ZerafEt için özel yapılmış Banat marka diş fırçalarının bulunmasının güzel bir detay 

olarak hafızamda kaldığını belirtmek isterim.


Adres: Adnan Saygun Cad. Leylah Apt. 1/14 B Ulus  
(0212) 352 60 75

www.zerafet.net


Bize destek olmak istersen yapman gerekenleri Destek Ol sayfasında bulabilirsin. 


Sosyal medyada takip etmek istersen:4 yorum:

 1. güzel paylaşımınız için sağolun.. ellerinize sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, yeni yazılarda buluşmak dileğiyle :)

   Sil
 2. Sure, we can!
  You have awesome blog but I dont know your language. :)
  Best regards,

  YanıtlaSil
 3. HoF Legends is our in-game item assortment characteristic and has quickly turn out to be the preferred addition to our free slot video games. Upgrade your assortment of legendary mythical beings by accumulating chests and tokens. Most machines display the principles on the surface of the machine or have a help section find a way to|you probably can} click on on to read when you're playing in} on-line. If you don't see these, ask a slot attendant at the casino or name the customer support 카지노 number if you are playing in} on-line.

  YanıtlaSil

Pages